Üsküdar Gezilecek Yerler Ve Hoteller Güncel 2022 Bilgileri

Üsküdar gezilecek yerler, Ev diyebileceğiniz yeni bir yer arıyorsanız Üsküdar ideal bir yer. İstanbul’un Asya yakasındaki bu geniş semt, gezginler için popüler bir destinasyondur. Boğaziçi Köprüsü’nün gölgesinde yer alan Beylerbeyi Sarayı, mükemmel bir başlangıç ​​noktasıdır. Kuzguncuk’un küçük bir kasaba havası vardır, Mihrimah Sultan Cami camii ise vapur iskelelerinin yanındadır. Kız Kulesi Adası ve Sultanahmet manzarasını hayranlıkla seyretmek için pek çok gezinti yerindeki kafelerden birine oturun.

Kasabanın doğu yamaçlarında yer alan 16 hektarlık bir açık alan olan Nevmekan Sahil, Boğaz’ın nefes kesen manzarasını sunmaktadır. Hafta sonu ziyaretçileri için favori bir yer olan koru, gün batımı ve gün doğumu için popüler bir mekandır ve turistleri çeker. Sanat, tarih ve doğadan hoşlananlar için görülmeye değer. İster Üsküdar‘ı ilk kez ziyaret ediyor olun ister geri dönüyor olun, herkes için bir şeyler var.

Tarih meraklısıysanız Mehmet Naci Akoz Uçurtma Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Üsküdarda gezilecek yerler, Türkiye’nin ilk imparatorluğunun tarihine büyüleyici bir bakış. Burası aynı zamanda efsanevi Florence Nightingale’nin yaşadığı ve kuleyi kocası meşhur Rüstem Paşa tarafından yaptırıldığı yerdir. Aradığınız ne olursa olsun, onu burada bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Çınaraltı Camii ve Çeşmesi kaçırılmaması gereken iki yerdir. Ayrıca Çengelköy Meydanı’ndaki bahçede dinlenebilirsiniz. Yemek yemeyi seviyorsanız, şehirde bulunan birçok restoran, kafe veya çay bahçesinden birinde yemek yemeyi deneyin. Üsküdar’da lezzetli bir yemek bulabilir, burada Türk ve dünya mutfağının da tadına bakabilirsiniz.

Üsküdar Gidilecek Yerler

Nevmekan Sahil cami, kafe ve kütüphane olarak hizmet veren çok işlevli bir yapıdır. Dünyada ilk uçuşu başlatan ünlü Hezarfen Ahmed Çelebi’ye ev sahipliği yapmaktadır. Üsküdar, şehrin ortasında olmasına rağmen, bölgeyi ziyaret ederken ziyaret etmek için harika bir yerdir. Ayrıca ilçede gezilecek daha pek çok yer var.

Kara yoluyla seyahat ediyorsanız, Üsküdar gezilecek yerler, yerel parkları atlayamazsınız. İlçe yeşil alanlarla dolu ve denize sıfır bir konuma sahip. Paşalimanı semtindeki Fethi Paşa Korusu parkını ziyaret etmek her Üsküdar ziyaretçisinin olmazsa olmazıdır. Ayrıca, Büyük Çamlıca Estate Park, çarpıcı çiçek sergilerine sahiptir. Mahallenin tarihi anıtlarını ve müzelerini keşfetmek iyi bir fikirdir.

Leander’s Tower, Üsküdar’da ziyaret edilmesi gereken en önemli yerlerden biridir. Kule bir tepenin üzerindedir ve tekneden ulaşmak kolaydır. Rıhtımdan sizi kuleye götürecek küçük bir tekneye binebilirsiniz. Tarihin hayranı iseniz, burası ziyaret etmek için harika bir yerdir. Ayrıca Osmanlı İmparatorluğu müzesini de ziyaret edebilirsiniz.

Altunizade İlahiyat Fakültesi camii Üsküdar’da ziyaret etmek için harika bir yerdir. Cami, evrenin dönme hareketlerini yansıtacak şekilde tasarlanmıştır. Mimarı Hilmi Şenalp çok sayıda mimari ödül kazanmıştır. Üsküdar gezilecek mekanlar 2000 yılında Tokyo Camii Projesi Japon mimarisinin en önemli eserleri olarak seçilmiştir. Kentin mimarisi ve kültürü bölgenin yapılarına da yansıyor.

Leander’s Tower, Üsküdar’da ziyaret edilmesi gereken önemli bir yerdir. İstanbul üsküdar gezilecek yerler Kule tarihi bir bölgede yer almasına rağmen muhteşem bir şehir manzarasına sahiptir. Manzara, kuleden 15 dakikalık yürüyüşe değer. Kule mutlaka görülmesi gereken bir cazibe merkezidir ve çevresindeki sokaklar mağazalar, kafeler ve diğer turistik mekanlarla doludur. Kale ve müze, Üsküdar’ın en önemli iki yeridir.

Üsküdar‘da cami ve simge yapılarının yanı sıra gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Mahallede birden fazla gece kalıyorsanız, Ottoman Suites by Sera House’da kalabilirsiniz. Kahvaltı burada oda fiyatlarına dahildir, böylece bölgedeyken manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Daha lüks bir otel arıyorsanız Bosphorus Palace Hotel’de kalabilirsiniz. Otelin görkemli yapısı, İstanbul’a bir gecelik gezi için mükemmeldir. Bir restoran, bar ve restoran bulunmaktadır.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.